Bydgoskie Dni Ukrainy 2012

W dniach 14 - 15 czerwca 2012 r. w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbyły się Bydgoskie Dni Ukrainy, w ramach którch studenci przygotowali ciekawe imprezy popularyzujące kulturę Ukrainy.

więcej »

Festiwal Wodny Ster Na Bydgoszcz

W dniach 22 - 24 czerwca 2012 r. odbył się V Bydgoski Festiwal Wodny "STER NA BYDGOSZCZ" organizowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy oraz wszystkie organizacje wodne z Bydgoszczy i okolic. 

więcej »

II Bydgoski Festiwal PODRÓŻNICY

W dniach 18 - 20 maja 2012 r. w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbył się II Bydgoski Festiwal PODRÓŻNICY, którego gościem specjalnym była znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska.

więcej »

Badanie ruchu turystycznego w Bydgoszczy

Sezon turystyczny rozpoczęty!

Dla Bydgoszczy będzie to sezon inny niż wszystkie! W tym roku rozpoczęliśmy realizację projektu badawczego "Monitoring ruchu turystycznego w Bydgoszczy". Instytut Gospodarki Turystycznej i Geografii Wyższej Szkoły Gospodarki w partnerstwie z Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną wykonają badania zamówione przez Bydgoskie Centrum Informacji.
 

więcej »

VII Spływ Odrodzonym Kanałem Bydgoskim

W dniach 18 - 20 maja 2012 r. odbył się VII Spływ Kajakowy Odrodzonym Kanałem Bydgoskim zorganizowany przez sekcję turystyki kajakowej Lotto - Bydgostia oraz Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy przy współpracy z urzędami: Marszałkowskim Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Miasta Bydgoszczy, Starostwa Powiatowego w Nakle n/Notecią oraz Gminy Białe Błota.

więcej »

Ster na Bydgoszcz

W dniach 22-24 czerwca 2012 r. odbędzie się V Bydgoski Festiwal Wodny "Ster na Bydgoszcz" organizowany przez Urząd Miasta w Bydgoszczy oraz wszystkie organizacje wodne z Bydgoszczy i okolic. Miejscem festiwalu będzie Wyspa Młyńska w Bydgoszczy.

więcej »

Badania dla LGD Trzy Doliny

To kolejna dobra wiadomość dla obecnych i przyszłych zleceniodawców Platformy Rozwoju Turystyki BIT. Tym razem w wyniku przeprowadzonego konkursu organizowanego przez LGD Trzy Doliny Platforma BIT została wybrana na wykonawcę badań.

Wyłonienie Platformy BIT potwierdza doświadczenie jednostki w zakresie realizacji prac badawczych.

więcej »

Biznes też może być turystyką

Eksperci dyskutują o Biurze Kongresowym

4 marca w WSG zapoczątkowano cykl wykładów eksperckich z zakresu turystyki. Wykłady adresowane są zwłaszcza do ostatnich roczników studiów turystycznych, ale formuła jest otwarta, więc wejść może każdy. Cykl obejmuje siedem wykładów - każdy po 4 godziny.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w piątki (co 2 tyg. od 4/03), od godz. 11:00 do auli K1 WSG przy ulicy Naruszewicza.

 

 

więcej »

Współpraca z Miastem i Gminą Mrocza

W najbliższych tygodniach pracownicy Platformy BIT rozpoczną prace nad przygotowaniem planu zagospodarowania turystycznego Gminy Mrocza, ze szczególnym uwzględnieniem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Władze Gminy starają się o możliwe najpełniejsze wykorzystanie walorów turystycznych terenu, dlatego też wspólnie z Paltformą BITpodejmują działania profesjonalnego i właściwego pod względem możliwości, przygotowania planu inwestycji w zakresie poprawy stanu infrastruktury turystycznej.

więcej »

Seminarium

Harmonogram konferencji przedstawiał się następująco:

- Przedstawienie założeń projektu Przedsiębiorczość akademicka skuteczny transfer wiedzy 2 - A.Dąbrowska,R.Lauks- Biuro Karier WSG
- Prezentacja Wydziału Turystyki i Geografii WSG - potencjał naukowo - dydaktyczny - Jerzy Matuszak - Prodziekan Wydziału TiG WSG
- Obszary badawcze Pracowni Turystyki i Rozwoju BIT (Bydgoszcz Inowrocław Toruń). Dobre praktyki komercjalizacji wiedzy - Mariusz Barczak - Wydział TiG WSG
- Prezentacja oferty bezpłatnych szkoleń w ramach projektu: Kujawsko - Pomorska Akademia Kadr Turystyki
- Convention Bureau - jako czynnik integrujący otoczenie turystyczne i stymulator współpracy nauki i biznesu w województwie kujawsko pomorskim - dr Jacek Olszewski - Strzyżowski - dyrektor Departamentu Polskiej Organizacji Turystycznej.
- BYLOT - Prezentacja organizacji oraz uroczyste rozdanie Kart Bydgoskich. Ogłoszenie konkursu na logo BIT.
- Przedsiębiorczość akademicka w praktyce: Warsztat skierowany do pracowników przedsiębiorstw turystycznych i hotelarskich: Jak rozmawiać z przedstawicielami mediów w sytuacjach kryzysowych - Mateusz Jabłoński - Mentee Group
 

więcej »
Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony
Kliknij, aby przejść do strony